روتین پوست صورت رافراموش نکنید ، ساده ولی واجب

  • ۰۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
Day and Night Facial skincare routine

ما پس از گذشتن یک روز بعلت لوازم آرایش، ضدآفتاب ، عرق و بخصوص آلودگی هوا پوستمان نیاز به کمک دارد که تنفس مناسبی داشته باشد و خود را بازیابی کند. در ادامه روتین پوست شب و همچنین روز را به سادگی یاد بگیرید.

 

روتین شب :

روتین پوستی که الان گفته میشود برای شب و قبل از خواب بسیار کاربرد دارد. مراحل به ترتیب گفته میشود تا کار بردی تر باشد:

۱- میسلارواتر : بخصوص اگر آرایش دارید قبل از هرچیز پوست خودتون را با میسلار واتر مخصوص پوستتون (چرب، خشک، نرمال) تمیز کنید .مژه ها و اطراف چشم هم نیاز به میسلارواتر یا محلول مخصوص بخود را دارند و حتما باید از ریمل و سایر مواد پاک شوند.

۲- شست و شو: در این مرحله هم باتوجه به نوع پوستتون (چرب، خشک، نرمال) نیاز به مواد شوینده مخصوص دارید. که درحال حاضر گفته میشود از صابون‌های حتی‌الامکان استفاده نشود و جای آن را پن، ژل و فوم برای شست و شوی پوست صورت گرفته اند. چشمها و اطراف آن هم بایست با شوینده مخصوص خودشان و یا شامپو بچه ویا شامپوی چشم شسته شود. درصورتی که اطراف چشم هم باشوینده صورت بشویید به زودی دچار آسیب، ریزش مژه و چروکهای ریز در اطراف چشم میشوید.

۳- تونر: این ماده آخرین آلودگی‌های موجود روی پوست را تمیز می‌کند و باعث میشوند پوست به راحتی تنفس کند و پذیرای مواد مغذی شود. ازجمله تونرهای خوب و در دسترس گلاب است.

۴- سرم صورت : در این مرحله مواد مغذی لازم و یا دارویی را میتوان به پوست رساند. بر اساس نیاز فرد سرمهای گوناگونی از جمله روشن کننده، ضدجوش، ضدلک و ضد چروک وجود دارد. سرمتان را کمی بر روی پوست ماساژ دهید و اجازه دهید کاملا جذب شود.

۵- کرمدورچشم: کرم دور چشم میتواند برای کاهش تیرگی و چروک و یا پیشگیری از آن بسیار مفید باشد.

۶- مرطوب کننده ها و آبرسان های متناسب با نوع پوست: بهتر است قبل از آبرسان کمی صورت خود را مرطوب کنید و سپس از آبرسان را استفاده کنید تا جوابدهی بهتری داشته باشید. پس از این مراحل پوست آماده استراحت در طول شب و بازیابی می‌باشد.

 

روتین صبح :

۱- شست و شو: اکثر افراد فکر میکنن شست و شوی صورت در شب برای پوست کافیست در صورتیکه اینطور نیست. بخصوص پوست چرب در صبح حتما با یک ژل یا شوینده ی به مراتب ملایم‌تر از شوینده شب شست و شو شود.

۲- تونر صورت

۳- مرطوب کننده ها و آبرسان های متناسب با نوع پوست.

۴- ضدآفتاب مناسب نوع پوست. توصیه میکنم که پست ضدآفتاب را هم مطالعه کنید.

تصویر ضمیمه: