با LDM و کاربردهای آن آشنا شوید

  • ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
LDM-MED by Dr Maryam Karimi

برای داشتن پوستی سالم و زیبا ، مراحل ساخت و دیگر فرآیندهای سلولی در بافت پیوندی و پوست باید متعادل باشد. اگر این تعادل مختل شود، می تواند منجر به پیری پوست یا حتی تغییر پاتولوژیک پوست شود. دستگاه LDM® MED بااستفاده از تکنولوژی نوین امواج فراصوتی فرصت درمان بیماری های پوستی را فراهم کرده و به‌علاوه کاربردهای متنوع و بیشماری در زمینه زیبایی دارد. 

دستگاه LDM®MED چیست؟
دستگاه LDM-MED ساخت کمپانی Wellcomet کشور آلمان که به عنوان جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه پزشکی با تکنولوژی اولتراسوند در دنیا به شمار می‌رود که با بهره گیری از تکنولوژی منحصر بفرد Local Dynamic Micromassage یا به اختصار LDM جهت کاربردهای زیبایی و درمانی مورد استفاده قرار میگیرد. شایان ذکر است که این دستگاه با نام هایدو (HiDu) یا «High intensity Dual frequency» نیز شناخته می شود (هایدوتراپی) که نسل بعد از دستگاه هایفو (Hifu) می باشد. فناوری « ال دی ام » با فرکانس دوگانه، چندین اثر فیزیولوژیکی را با یکدیگر به طور هم زمان ترکیب می کند، که می تواند ساختار بافت همبند را به طور خاص و مؤثر برای مصارف مختلف زیبایی و درمانی تنظیم کند.

LDMmed therapy by Dr Maryam Karimi

 مهمترین مشخصه و ویژگی تکنولوژی LDM :

- بدون درد، بدون قرمزی، بدون التهاب، بدون عارضه جانبی
- غیر تهاجمی بودن
- قابل اجرا هم بروی پوست سالم، و همچنین زخم باز و نواحی آسیب دیده
- سازگار با همه انواع پوستی
- مناسب برای همه گروه های سنی
- قابل استفاده برای طیف وسعی از بیماران و مشکلات
- قابل استفاده به تنهایی و یا همزمان با سایر روش های درمانی
- اثرگذاری سریع و قابل توجه
- معمولا برای اثربخشی مطلوب لازم است 10-8 جلسه درمان بصورت هفتگی انجام می شود.

 کاربردهای فراوان LDM-med به چهار دسته کلی تقسیم میشوند که در ادامه به تفضیل هر یک خواهیم پرداخت:
۱- زیبایی
۲- درمانی
۳- درد
۴- لاغری

LDM MED by Wellcomet - Dr. Maryam Karimi

 کاربردهای زیبای LDM-MED:

- از بین بردن چین و چروکهای ظریف و کاهش چین و چروکهای عمیق (همراه با یا بدون تزریق فیلر )
- جوانسازی پوست برای افرادی که پوستشان بعلت سن، استرس، عدم مراقبت صحیح و... نیاز به بازسازی دارد.
- ضدپیری برای افراد جوان جهت پیشگیری از پیری و افتادگی پوست.بخصوص در افرادی که بصورت خانوادگی نسبت به سایرین سریعتر به چروکهای ریز و یا افتادگی پوست دچار میشوند.
- از بین رفتن ترکهای پوستی جدید ناشی از بارداری و چاقی لاغری و... و کاهش ترکهای پوستی قدیمی (برای از بین بردن آنها نیاز است درکنار دستگاه روشهای دیگر هم با توجه به نظر پزشک همزمان انجام گردد).
- لیفت به معنی درمان افتادگی پوست در صورت و بدن که میتواند به دلایل ژنتیکی و یا کاهش وزن و... برگردد
- آب رسانی عمیق به پوست و هیدروتراپی
و ...

 LDM MED by Dr. Maryam Karimi

 کاربرد های درمانی LDM_MED :

- درمانهای جوش‌های فعال و یا سرسیاه (بخصوص درنوجوانان و جوانان)
- درمان التهابهای پوستی که براثر حساسیت ،بیماری و سایر عوامل باشد
- درمان زخمهای دیابتی و وریدی با تحریک رگسازی و خونرسانی مجدد
- درمان زخمهای هایپرتروفی و کلویید جدید و کاهش قدیمی ترها
- کاهش سایز روزنه های پوستی
- درمان اگزما و روزاسه
- درمان پسوریازیس
- درمان جای جوش و جای زخم 

LDM MED by Dr. Maryam Karimi

کاربردهای LDM در درمان آسیب و درد ها:

درد می تواند حاد یا مزمن باشد و میتواند حرکات و کارهای روزمره ما را  محدود کند. LDM امروزه بعنوان یک ابزار مهم و خلاقانه درمانی به طور مستقل و یا در ترکیب با فیزیوتراپی و سایر روش های درمانی دیگر، برای درمان انواع دردها به کار میرود برخی از کاربرد های LDM در درد و آسیب های فیزیولوژیکی:

- تسکین درد کوفتگی
- تسکین درد درفتگی مفاصل
- تسکین درد پارگی فیبر عضلانی
- تسکین درد سختی عضله ساق پا
- تسکین درد کشیدگی عضله
- تسکین درد عضله
- تسکین درد سفت شدگی ماهیچه
- تسکین درد التهاب تاندون
- تسکین درد آرتروز
- تسکین درد پارگی رباط
- تسکین درد پیچ‌خوردگی - تسکین درد شکستگی
-تسکین درد هماتوم
و ...  

LDM MED by Dr. Maryam Karimi

 تاثیر دستگاه اولتراسوند LDM-MED بربافت چربی و لاغری:

آخرین حیطه کاربردی این دستگاه در زمینه چاقی میباشد که در کنار رژیم های غذایی صحیح میتواند تاثیر بسزایی در لاغری و زیبایی داشته باشد. در بحث کاهش سلولیت و لاغری موضعی، بسیاری از متخصصین تغذیه دنیا برای نتیجه گیری بهتر و سریعتر همزمان رژیم و LDM را استفاده میکنند. دستگاه اولتراسوند LDM-MED با تبدیل water hyaluronan-bound انباشته شده در بافت چربی به free water و در نتیجه باعث تسهیل خشک شدن آن، به درمان چاقی کمک میکند. روش Thixotropic Washout Lipolysis یا به اختصار TWL که به طور خاص برای این کار توسعه یافته است. کاهش و درمان غبغب صورت را نیز میتوان از زیر مجموعه این کاربرد دستگاه «ال دی ام مد» برشمرد.

LDM MED by Dr. Maryam Karimi

اما  ویژگی منحصر بفرد LDMmed در درمان و زیبایی چیست؟

دستگاه LDM®MED بااستفاده از تکنولوژی نوین امواج صوتی فرصت درمان بیماری های پوستی را فراهم کرده است. متد درمانی LDM از بقیه انواع ماساژ متفاوت است. در این روش از امواج صوتی خاصی استفاده می شود که فرکانس آنها با سرعت زیاد نوسان می کند و باعث ایجاد اختلاف فشار دینامیک و اثر ماساژ می شود (High Frequency Ultrasound). تکنولوژی دستگاه با ترکیب دو موج اولتراسوند با فرکانس های متفاوت، یک موج قدرتمند LDM را ایجاد میکند (Dual-Frequency Ultrasound). امواج معمولا به صورت ترکیبی از ۱ و ۳ و ۱۰ مگاهرتز هستند. این موج قدرتمند ترکیبی در حدود ۵۰۰ بار در ثانیه بین دو فرکانس نوسان میکند. زمانیکه از تکنولوژی LDM استفاده میشود، فشار مطلق ثابت می‌ماند اما فشار دینامیکی با تغییر فرکانس به صورت خطی نوسان پیدا میکند که باعث ایجاد اختلاف فشار دینامیک و اثر ماساژ اولتراسوند میشود.
دستگاه LDM در فرکانس۱،۳،۱۰ مگاهرتز با استفاده از سونوترود های متفاوت میتواند به لایه های مختلف پوست از جمله اپیدرم (سطحی ترین لایه پوست) توسط فرکانس ۱۰مگاهرتز, تا لایه های چربی توسط فرکانس ۱ مگاهرتز نفوذ کند. با توجه به اینکه توسط فرکانس ۱۰ مگاهرتز میتوان به سطحی‌ترین لایه های پوستی دسترسی پیدا کرد،  لذا امکان رفع مشکلات پوستی، تحریک کلاژنسازی، افزایش خون رسانی و در نهایت ترمیم و اصلاح پوست جهت امور زیبایی و درمانی را به وجود می آورد. فرکانس های اولتراسونیک LDM در بافت هدف همزمان سه اثر حرارتی، مکانیکی و بیوشیمیایی ایجاد می کنند. به دنبال جذب امواج صوتی توسط بافت حرارت ایجاد می شود که منجر به تحریک جریان خون و جریان لنفاوی و تحریک متابولیسم در بافت می شود. همچنین امواج صوتی اثر مکانیکی قوی بر بافت های زنده دارند که ناشی از تغییر سریع فشار در بافت است. اثرات مکانیکی امواج صوتی باعث تحریک متابولیسم و افزایش نفوذپذیری دیواره سلولها می شود. این فرم میکروماساژ باعث تحریک فیبروبلاست ها و بهبود قوام پوست و افزایش الاستیتی (کشسانی) پوست و سفت شدن بافت ها می شود. اثرات بیوشیمیایی امواج LDM بر سلول ها، پروتئین ها و آنزیم ها نیز بسیار وسیع و متنوع است. تکنولوژی LDM بر اساس یافته های جدید برای متابولیسم بافت همبند بسیار موثر است. اثرات LDM در راستای تعادل بافت همبندی بر سلول ها، پروتئین ها و آنزیم ها میتواند هم به صورت تحریکی و تسریعی باشد (فرایندهای تولید) و همچنین میتواند به صورت بازدارنده و مهاری باشد (فرایندهای تخریب). فرکانسهای مختلف و نحوه ترکیب آنها در فناوری LDM می تواند ساختار بافت همبند را با تأثیر مؤثر بر فعالیت مولکولهای خاص، مانند متالوپروتئینازهای ماتریسی (MMPs) ، پروتئین های شوک حرارتی (HSPs) و هیالورونان (HA) تعدیل کند. همه این مؤلفه ها (MMPs ، HSPs و HA) نقش مهمی در مفاهیم ضد پیری و مدرن پوست دارند، و به نظر می رسد تنظیم صحیح آنها برای اهداف درمانی و زیبایی موثر است.  شایان ذکر است که LDM می تواند نقش مهمی به عنوان وسیله ای برای ارائه مراقبت قبل و بعد از جراحی زیبایی داشته باشد. تکنولوژی LDM می تواند به تجزیه بافت زیر اپیتلیال کمک کند ، که می تواند نتیجه را بهبود بخشد و از آسیب دیدگی جدی بافت جلوگیری کند. بدین ترتیب LDM  به یکی از جدیدترین و بهترین  استراتژی های نوین درمانی در بسیاری از بیماری ها و آسیبها بدل شده. همچنین جایگاه بسیارشگرف و قوی نیز در مقوله زیبایی پیدا کرده است.

دکتر مریم کریمی جز اولین پزشکانی هستند که در زمینه کار و درمان با استفاده از دستگاه LDM-MED به صورت اختصاصی آموزش دیده اند و با در اختیار داشتن بروزترین تکنولوژی ها همچون LDM، دانش روز دنیا و تجربه کاری چند ساله آماده ارائه خدمات درمانی و زیبایی به مراجعه کنندگان عزیز میباشد.

Tags: 
تصویر ضمیمه: