انواع دستگاههای لیزر مرتبط با موهای زاید

  • ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۶
Laser HairRemoval

لیزر موهای زایید امروزه به یکی از رایج ترین، پرطرفدار ترین و موثر طرین روش ها برای ازبین بردن موهای اضافی پوست تبدیل شده.اما بر تصور عمومی لیزر موهای زائد انواع مختلفی دارد. پس در ادامه به معرفی انواع آنها و مقایسه معایب و مزایاهای میپردازیم.

دستگاههای لیزر مرتبط با موهای زاید به چند دسته مختلف بصورت کلی تقسیم میشوند. در اینجا سعی میکنیم بصورت گذرا نام ببریم و قسمتی از کارایی اونها برای نوع پوستی مردم ایران را متذکر شویم.

 ۱- لیزر روبی: قدیمی‌ترین نوع از این دست دستگاههای و فقط برای پوستهای اروپایی با رنگ پوست سفید و موی بور مناسب می‌باشد. در ایران کاربرد ندارد.

۲- لیزرالکساندرایت: معروف به الکس که در ایران جز محبوبترین دسته هاست و مناسب برای پوستهای اروپایی روشن و موی بور و ایرانیان با طیف رنگی پوستی سفید میباشد. انواع دستگاههای این دسته را در پستهای آینده بصورت کامل نام می‌بریم.

۳- لیزر دایود: مناسبترین دسته دستگاههای لیزر موهای زاید برای انواع طیف رنگهای پوستی ایرانیان است. ولی بزرگترین عیب دردناک بودن آن میباشد.

۴- لیزر ان دی یاگ: مناسب پوستهایی با طیف رنگی مردم جنوب شرقی آسیاست. در ایران کاربرد ندارد.

۵- آی پی ال: این نوع دستگاهها لیزر نیستند. با پالسهایی نوری کار میکنند و طول درمان طولانی تری نسبت به سایر دستگاه‌ها دارد. درد آنها کمتر و کم خطر تر هستند و برای دستگاههای خانگی کاربرد بیشتری دارند.

 پی نوشت: توصیه میشود قبل از شروع درمان با دستگاههای لیزر برای رفع موهای زاید حتما توسط پزشک ویزیت شوید.درصورتی که موهای زائد بدن ناشی از مشکلات هورمونی مثل پلی کیستیک تخمدان باشد لیزر به تنهایی تاثیری در رفع آنها ندارد.

تصویر ضمیمه: