ارتباط کرونا ویروس با ریزش مو

  • ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶

در این پست میخواهیم در مورد موضوعی صحبت کنیم که در حال حاضر گریبانگیر بسیاری از افراد جامعه است. و آن چیزی نیست جز ارتباط بیماری کوید۱۹ و ریزش موی سر در مبتلایان به آن.

آیا این بیماری ریزش موی سر می دهد؟ بله، هر بیماری عفونی و تب داری می تواند ریزش مو بدهد. بدین صورت که عمر تارهای مو را کوتاه می‌کند و تعداد بیشتری از آنها وارد فاز ریزش می‌شوند.

معمولاً با شروع بیماری و یا با احتمال می تواند این مشکل هم شروع شود و معمولاً ۲ الی ۳ ماه پس از بهبود ادامه این ریزش مو ادامه می یابد. ولی در مواردی و درگیری‌های شدید ریوی و سایر مشکلات ناشی از این بیماری می‌تواند باعث شود که ریزش مو تا ۶ ماه پس از بهبود کامل هم ادامه یابد. حتی علت ناشی از کورونا هم ریزش مو می دهد و این زمان را می تواند تر هم بکند.

بهترین کار در این زمان صبوری است. این دوره برای جلوگیری از آن وجود ندارد. .

پس از این دوره معمولا ۸۰ تا ۹۰ درصد موها بر میگردند. برای تسریع و احتمال برگشت موها، همچنین افزایش کیفیت تارها و فولیکول موها می تواند مکمل های خوراکی مو را به مدت طولانی مصرف کند و همچنین پوست های مزوتراپی را به میزان زیادی بهبود می بخشد. مکمل های خوراکی می‌توانند باعث افزایش اشتها و چاقی در برخی افراد گردند، در صورتی که مزوتراپی چنین چیزی ایجاد نمی‌کنند.
ناگفته‌ها که مزوتراپی باید فقط با تشخیص و توسط پزشک و همینطور با استفاده از مواد مزوتراپی مورد تایید وزارت بهداشت انجام شود.

تصویر ضمیمه: